نمایندگی رسمی لوله سپنتا
نمایندگی رسمی کارخانجات لوله و پروفیل سپنتا
کارخانه لوله و پروفیل سپنتا تهران

تاریخچه شرکت صنعتی سپنتا

پیدایش صنعت لوله و پروفیل فولادی در ایران، در اوایل دهه چهل خورشیدی را باید متقارن با تأسیس شرکت صنعتی سپنتا به عنوان اولین تولید کننده پروفیل در ایران دانست. به گونه­ ای که نام سپنتا مترادف و جایگزین نام پروفیل فولادی در آن دوره رواج داشت و تا سالها بعد نیز انواع پروفیل­ ها را به نام ”سپنتا“ می­شناختند. این شرکت در سال 1339 تأسیس و کارخانه تولیدی آن در تهران در سال 1340 به بهره برداری رسید.

شرکت صنعتی سپنتا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با دو کارخانه تولیدی در تهران (جاده قدیم کرج، کیلومتر 9 بزرگراه فتح کنونی) و اهواز (کیلومتر 5 جاده اهواز – خرمشهر) در جایگاه بزرگترین تولید کننده لوله و پروفیل در کشور قرار داشت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس مصوبات قانونی، این شرکت تحت پوشش وزارت صنایع و پس از آن بنیاد پانزده خرداد قرار گرفت و با توسعه خطوط تولیدی خود در کارخانه تهران و راه اندازی خط تولیدی کشش لوله و خط گالوانیزه ورق در کارخانه اهواز همچنان جایگاه خود را با تولید سالیانه سیصد هزار تن به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی این صنعت حفظ نمود.

در اوایل دهه 80 شرکت صنعتی سپنتا به شرکت سرمایه­ گذاری و صنعتی سپنتا تغییر نمود و کارخانجات تهران و اهواز به صورت شرکتهای سهامی خاص مستقل از یکدیگر، در کنار شرکت سپنتا پلیمر (تولید کننده لوله­ های پلیمری در اهواز) و شرکت نورد و لوله سپنتا مرند (استان آذربایجان شرقی، جاده مرند – جلفا) و شرکت ماشین سازی فراگیر سپنتا (شرکت طراحی و مهندسی و ماشین سازی در تهران) و شرکت پخش سراسری لوله و پروفیل سپنتا به عنوان زیر مجموعه شرکت صنعتی و سرمایه­ گذاری سپنتا (سهامی عام و عضو بورس سهام اوراق بهادار – تابلوی اصلی) به فعالیت تولیدی خود ادامه می­دهند.

کارخانه تهران هم اکنون با نام ”شرکت لوله و پروفیل سپنتا تهران“ با ظرفیت رسمی 140 هزار تن انواع لوله و قوطی و پروفیل فولادی و لوله گالوانیزه فعالیت می­نماید. این شرکت با داشتن 13 خط لوله­سازی و 5 خط پروفیل سازی و 9 خط تست هیدرواستاتیک، 3 دستگاه خط تست ادی کارنت و سه خط تولیدی لوله گالوانیزه و اخذ گواهینامه های استاندارد ملی در این صنعت شامل استاندارد اجباری 3360 برای   لوله ­های گاز خانگی، استاندارد اجباری 3574 برای لوله ­های گاز شبکه، استاندارد اجباری 7336 برای پروفیل­های در و پنجره و استاندارد اجباری 3765 برای لوله­ های فولادی گالوانیزه و اخذ تأییدیه شرکت ملی گاز ایران برای تولید لوله­ های با استاندارد API و عضویت در فهرست بلند مناقصه گران دستگاه مرکزی شرکت ملی گاز ایران، انواع لوله­ های سیاه شوفاژی، گازی و گالوانیزه و لوله و قوطی­­ های مبلی و قوطی و پروفیل­ های صنعتی را تولید می­نماید.

بازارهای اصلی ، محصولات شرکت و وضعیت رقابتی :

شرکت صنعتی سپنتا (سهامی عام) یکی از شرکتهای تولید کننده انواع لوله های فولادی در کشور می باشد و در بازار لوله های فولادی دارای جایگاه و رتبه مناسبی در این زمینه می باشد. این شرکت با یاری شرکتهای تابعه خود همواره با هدف ایجاد ارزش افزوده مطلوب برای صاحبان سهام و کمک به بهبود اجرای طرح های عمرانی ، فعالیت های تولیدی و ساختمانی اقدام به برنامه ریزی و اجرا نموده است. عمده محصولات شرکت شامل انواع لوله فولادی گاز شبکه، گاز خانگی و محصولات صنعتی و سایر مصنوعات فلزی است. فعالیت عملیاتی شرکت متأثر از بودجه های عمرانی دولت و سرمایه گذاری های غیردولتی است. شرکت سهم ویژه ای از بازار داخلی محصولات لوله های فولادی را دارا می باشد. در واقع عوامل مؤثر بر عملیات جاری و آتی شرکت در محیط کلان اقتصادی کشور شامل نوسانات نرخ ارز، شرایط رونق و رکود اقتصادی، اجراء یا عدم اجرای پروژه های عمرانی دولت، رونق و رکود صنعت ساختمان می باشند. از آنجا که صادرات شرکت عمدتا معطوف به بازار افغانستان و عراق از طریق بازارچه های مرزی میباشد و ابهام در مجاز بودن مبادلات ری الی و با هدف پرهیز از ریسک احتمالی فعالیت صادراتی شرکت به بازاریابی در کشورهای همجوار از جمله ارمنستان معطوف گردیده است

به وبسایت آهن پلازا خوش آمدید.

شرکت سورنا فلز هوشمند نمایندگی رسمی گروه صنعتی سپنتا یک شرکت تخصصی در زمینه تجارت انواع لوله های گازی، گالوانیزه و صنعتی است. با توجه به سابقه 30 ساله در زمینه معاملات آهن و فولاد در بازار آهن شادآباد و نیاز بازار به شفافیت معاملات از نظر کیفیت و قیمت، ما را بر آن داشت با طراحی این وبسایت شروع به فعالیت نماییم. شرکت سورنا فلز هوشمند با اخذ نمایندگی رسمی از شرکت لوله و پروفیل سپنتا ( تهران ، مرند ، اهواز ) ،تضمین کیفیت محصولات و قیمت مناسب برای خریداران محترم را اولویت خود قرار داده است.مجوز ها: پروانه کسب از اتحادیه صنف آهن فروشان، مجوز فعالیت از اداره ثبت شرکتها، دارای کد اقتصادی و گواهی ارزش افزوده

آدرس دفتر فروش: تهران، بازار آهن شادآباد، بلوار افتخاری، بلوار مدائن، ساختمان آهن 2، پلاک 11

تلفن تماس (خط ویژه):      62847-021

تلفن تماس :      66222121-021

تلفن تماس :      66232121-021

تلفن تماس :      66232122-021

نمایندگی رسمی لوله سپنتا
© تمامی حقوق برای شرکت سورنا فلز هوشمند محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
شکیبا باشید ...